Parkovanie nákladných áut večer na Klokočine v Nitre obmedzili

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Nitra 10. mája (TASR) – Mesto Nitra pripravilo zmenu organizácie dopravy na sídliskách Klokočina a Diely. Zmena bude platiť od 1. júna a týka sa parkovania dodávkových a nákladných vozidiel, ktorých dĺžka presahuje päť metrov. „Tieto vozidlá v čase od 18.00 do 8.00 h nebudú môcť stáť pred obytnými domami a na vnútorných sídliskových komunikáciách. Pre vozidlá budú vyčlenené parkovacie miesta na miestnych komunikáciách Hviezdoslavova, Kmeťova a Dolnočermánska. Zmena organizácie bude vyznačená príslušným dopravným značením,“ informovalo vedenie mesta.

Ďalšou pripravovanou zmenou organizácie dopravy bude rozšírenie zóny zákazu s dopravným obmedzením. Zóna zákazu státia sa rozšíri o časť miestnej komunikácie Štúrova po križovatku s miestnymi komunikáciami Párovská a Hollého, spoplatnené bude parkovanie na miestnych komunikáciách Osvaldova, Krátka a Bernolákova formou parkovacích kariet a SMS. Mesto tiež pripravuje zjednosmernenie časti miestnej komunikácie Novomeského od miestnej komunikácie Baničova v smere k už zjednosmernenej miestnej komunikácii Novomeského. Dôvodom je zlegalizovanie parkovania a rozšírenie počtu parkovacích miest vytvorením možnosti šikmého parkovania.

Mesto tiež zabezpečilo prevádzkovanie určeného parkoviska, na ktoré budú odvážané nepojazdné vozidlá. Náklady spojené z odvozom nepojazdných vozidiel a ich uložením si bude mesto vymáhať od vlastníkov týchto vozidiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.