PREZIDENT: Fašisti naberajú na drzosti, prestávajú sa skrývať

Prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 25. mája (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska si myslí, že ako slobodná demokratická spoločnosť máme právo brániť sa. "Máme právo na to použiť všetky dostupné zákonné prostriedky. Pretože fašisti, tak ako kedysi, aj dnes využívajú našu toleranciu, schovávajú sa za pluralitu názorov a využívajú demokratickú spoločnosť, aby ju zničili. Naberajú na drzosti, prestávajú sa skrývať." Uviedol to dnes na sociálnej sieti.

Reagoval tak na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý podal návrh na rozpustenie Kotlebovej ĽSNS. Ako ďalej uviedol, podľa prokurátora sú to extrémisti s fašistickými tendenciami, ktorí svojím programom a činnosťou porušujú slovenskú ústavu a ich cieľom je odstránenie súčasného demokratického systému. "O tomto návrhu rozhodne Najvyšší súd, takže si na výsledok podania generálneho prokurátora budeme musieť počkať," dodal prezident.

Verí však, že kompetentné orgány si budú riadne plniť zákonné povinnosti vo všetkých prípadoch šírenia nenávisti a extrémizmu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.