Na cintoríne v Žiari nad Hronom pribudne kamerový systém

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Žiar nad Hronom 26. mája (TASR) - Žiarska samospráva prišla s novým riešením, ako chce ochrániť mestský cintorín. Po počiatočných plánoch, že cintorín oplotí, sa mesto rozhodlo investovať radšej do kamerového systému. Ten by mal podľa primátora Petra Antala zároveň slúžiť aj ako infra zábrana.

"Avizovali sme, že tam bude osadený plot. Neustupujeme od tohto zámeru z toho dôvodu, že sa vzniesla kritika, že chceme oddeľovať rómsku osadu od cintorína," podotkol Antal. Dôvodom je podľa neho fakt, že pre náročnosť terénu tam nie je možné vybudovať plot za "rozumné" peniaze. "Potvrdili nám to viacerí, ktorí to boli obhliadnuť," dodal.

Novým riešením tak má byť kamerový systém, ktorý bude zároveň slúžiť ako infra zábrana. Tá upozorní, ak cez plot niekto prejde. "Vidíme to ako najlacnejšie riešenie, aby sme zabránili tomu, že ľudia si tam chodia na vodu, ktorú platíme všetci," dodal Antal. Na tento účel už žiarski poslanci odsúhlasili sumu 20.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.