Pyrotechnici našli v Sninskom a Svidníckom okrese 33 kusov munície

Policajným pyrotechnikom sa počas školenia v tomto týždni podarilo nájsť v okrese Svidník a v okolí vodnej nádrže Starina v Sninskom okrese spolu 33 kusov munície z obdobia druhej svetovej vojny. Foto: TASR - KR PZ Prešov

Prešov 26. mája (TASR) - Policajným pyrotechnikom sa počas školenia v tomto týždni podarilo nájsť v okrese Svidník a okolí vodnej nádrže Starina v Sninskom okrese 33 kusov munície z obdobia druhej svetovej vojny. Okrem toho boli pri obciach Kapišová a Dlhoňa vo Svidníckom okrese v uplynulých dňoch nájdené aj dva granáty. Ako dnes informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, všetka munícia bola zaistená a prevezená za účelom jej zneškodnenia.

Vyhľadávanie munície sa uskutočnilo v rámci celoslovenského inštruktážno-metodického zamestnania policajných pyrotechnikov, ktoré vedie Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. "Na školení sa zúčastňujú aj kolegovia z Česka a Maďarska," priblížil hovorca s tým, že okrem teoretickej malo i praktickú časť. V rámci nej okrem iného vyhľadávali starú muníciu, a to v oblastiach, kde prebiehali boje počas prvej a druhej svetovej vojny. Tá môže byť totiž aj po desiatkach rokov stále funkčná a pri neodbornej manipulácií s ňou môže dôjsť k vážnym zraneniam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.