Nebo nad Dubovou plnia opäť lietadlá a vrtuľníky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dubová/Bratislava 27. mája (TASR) – Milovníci lietania, lietadiel a vzdušnej akrobacie si dnes prídu na svoje. Nebo nad obcou Dubová v okrese Pezinok totiž zaplnia vrtuľníky, ultraľahké lietadlá, vírniky či stíhacie lietadlá. Na miestnom letisku sa koná Letecký deň Dubová 2017. "Tento rok sú to esá zo svetovej série Red Bull, ktoré tu ešte neboli," uviedol pre TASR spoluorganizátor podujatia a zároveň jeden z pilotov Roman Benedek.

Návštevníkom sa predstaví napr. pilot Martin Šonka, maďarský akrobatický pilot Peter Beseneyi, letecká skupina Red Bull Flying Bulls s ich zrkadlovým letom, skupina Red Bull Sharks či slovenská letecká skupina Očovskí bačovia, ale aj piloti z Čiech. Nechýbajú MIG 29 zo Vzdušných síl SR, YAK-52, jednomotorové lietadlo Antonov AN-2, aerotaxi ČSSR či viaceré dvojplošníky, vírniky a vetrone. Okrem letových ukážok sú pripravené akrobacie a skupinové akrobacie, ale tiež paravýsadky a ukážky zásahu polície SR.

Na leteckom dni nechýba ani statická prezentácia leteckej techniky, letové ukážky motorových rogál či špeciálnych modelov lietadiel. Krásy malokarpatského regiónu môžu návštevníci obdivovať aj z výšky, a to vďaka vyhliadkovým letom na štvor- a viacmiestnych lietadlách typu AN-2, Cessna C-172 a štvormiestnom vrtuľníku Robinson R-44. Pre deti je okrem iného pripravená aj jazda na štvorkolkách, streľba z luku, jazda na koni. Nebude chýbať ani prehliadka práce špeciálnych policajných jednotiek či zážitok prvých vzduchoplavcov v koši balóna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.