Benefičnú cyklistiku opäť podporí aj speváčka Sima Martausová

Na snímke speváčka Simona Martausová. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 27. mája (TASR) - Športovú charitatívnu akciu Parasport24 Tour, ktorá upozorňuje na potrebu pomáhať sociálne slabým a tiež znevýhodneným športovcom, opäť podporí speváčka a skladateľka Sima Martausová. Charitatívny cyklopelotón hendikepovaných športovcov na špeciálne upravených bicykloch, ktorých sprevádzajú známe tváre, odštartuje v nedeľu 28. mája zo Spišskej Novej Vsi.

"Veľmi rada podporím peknú myšlienku, minulý rok som podporila Hudbu bez bariér svojím koncertom a zároveň som išla aj na cyklistiku, lebo som chcela prispieť nielen hudbou, ale aj svojimi silami a spoznať ľudí osobne," uviedla pre TASR Sima Martausová s tým, že vlani jej účastníci cyklistického benefičného podujatia prirástli k srdcu. "Vozičkári, všetci, čo tam boli. Keď som odchádzala, naozaj mi bolo za nimi smutno, aj som slzu vyronila. Tento rok už tam idem, okrem toho, že chcem podporiť dobrú vec aj preto, že je mi s nimi dobre a mám ich veľmi rada," vyhlásila speváčka a skladateľka. Spolu s ňou budú počas cyklotýždňa spoločne s hendikepovanými športovcami bicyklovať ďalšie známe tváre. Medzi nimi aj spevák Martin Harich, herec Přemysl Boublík, herečka Zuzana Vačková, moderátor Ján Mečiar a po prvý raz sa súčasťou benefičnej cyklistiky stane aj speváčka Celeste Buckingham.

Prvú etapu cyklistickej charitatívnej akcie, ktorá bude končiť vo Svite, by mal podľa slov organizátora Miroslava Buľovského absolvovať aj prezident SR Andrej Kiska. Cyklopelotón Parasport24 Tour približne po štyridsiatich zastávkach dorazí 2. júna do cieľa - Trenčianskych Teplíc. Tretí etapový deň, ktorý vedie z Bešeňovej cez Donovaly, ukončí večer na zimnom štadióne v Banskej Bystrici. Podujatie sa tento rok oficiálne spojí s benefičným koncertom Hudba bez bariér, ktorý sa tam uskutoční 30. mája.

"Vždy som mala radosť z maličkostí, ale vďaka cyklistike som si to ešte viac v sebe prehĺbila - radosť zo života, radosť z maličkostí, vzťahov, z nových priateľstiev, z ľudí. Veľa mi to dalo, preto idem aj tento rok," vyhlásila Sima Martausová, ktorá vystúpi aj na avizovanom koncerte. Plánuje dokonca predstaviť pieseň, ktorú venovala benefičnému cyklotýždňu. "Je to úplne nová vec, nikdy som ju nespievala naživo pred ľuďmi. Zložila som ju na základe všetkých zážitkov, emócií, aj lásky k ľuďom, ktorá sa mi vypestovala počas cyklistiky," prezradila. Pieseň bude mať v Banskej Bystrici premiéru. Sima ju zložila dva dni po tom, ako sa vlani vrátila domov z akcie, ktorá podporuje rekreačný šport hendikepovaných.

Ďalšie informácie o podujatí a jeho trasách sú dostupné na www.parasport24.com.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.