Digitálna transformácia začína byť pre firmy kľúčová

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 29. mája (TASR) - Občiansky preukaz v mobile, inteligentný vagón slúžiaci na optimalizáciu prevádzky železničnej dopravy - to sú iba niektoré z perspektívnych projektov vyvíjaných spoločnosťou DXC Technology.

Spoločnosť vznikla začiatkom apríla spojením HPE Enterprise Services a CSC. pre severnú, strednú a východnú Európu a je zameraná na digitálnu transformáciu podnikov a verejnej správy. V spoločnosti pracujú aj na takých inovatívnych riešeniach a mobilných aplikáciách, ktoré by občanom zjednodušili komunikáciu s úradmi či orgánmi štátnej správy.

Podnik od začiatku pôsobí aj na Slovensku, kde už má od roku 2004 zázemie, napríklad v podobe delivery centier. Tie zabezpečujú kompletné koncové (end-to-end) riešenia a pracuje v nich zhruba 1700 odborníkov a špecialistov.

"Na trhu informačných technológií sa spoločnosť sústredí aj na spoluprácu s verejným sektorom, hlavne v mobilných riešeniach a aplikáciách. Príkladom toho sú progresívne koncepty, akým je Multi Pass v oblasti elektronických a identifikačných dokladov z dielne slovenských vývojárov. Občiansky preukaz v mobile sa teda možno onedlho stane realitou," povedal pre TASR generálny riaditeľ DXC Technology Zdenko Böhmer.

"Vieme doklady spersonalizovať na čip uložený na microSD karte. Tak, ako máme teraz čip na súčasnom plastovom doklade. Keď vložíme do mobilu takúto microSD kartu, je to zároveň element, na ktorom máme bezpečným spôsobom uložený doklad. Vieme k nemu pristupovať rovnako ako k dokladu na plastovej karte. Nepoužívame však kontaktné, ale bezkontaktné rozhranie. Je umožnené NFC anténou, čo je ďalší prvok, ktorý je umiestnený na tejto microSD karte," približuje Peter Ševčík z DXC Technology.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.