V spolupráci s rakúskymi kolegami našla polícia nezvestného chlapca

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 29. mája (TASR) - Slovenskí policajti v spolupráci s rakúskymi kolegami vypátrali nezvestného 9-ročného chlapca z bratislavskej Petržalky. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

"V nedeľu (28.5.) sme krátko po 17.30 h prijali oznámenie o nezvestnosti 9-ročného chlapca, ktorý sa stratil otcovi v blízkosti jedného z domov na Ľubovnianskej ulici. V zmysle oznámenia odišiel chlapec na detskom bicykli z priestorov kočikárne, pričom po zistení tejto skutočnosti otec nahlásil jeho nezvestnosť na linke 158,"
uviedol Szeiff.

Ako dodal, okamžite po prijatí oznámenia začali policajti vykonávať všetky potrebné úkony, smerujúce k vypátraniu maloletého chlapca. O súčinnosť pri pátraní požiadali aj políciu Rakúskej republiky, vzhľadom na predpoklad, že chlapec sa mohol pohybovať na bicykli smerom k rakúskym hraniciam.

"Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V vo vykonávaní potrebných úkonov aktívne pokračovali, pričom krátko pred 21.00 h sa na základe poskytnutých fotografií podarilo nezvestného chlapca spozorovať hliadke rakúskej polície v obci Hainburg an der Donau," doplnil hovorca KR PZ. Chlapca, ktorý počas nezvestnosti neutrpel žiadne zranenia, následne odovzdali otcovi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.