Dnešné kolo Zelená domácnostiam je pre mimobratislavské regióny

Obci Zemplínska Teplica (okr. Trebišov) sa podarilo v rokoch 2009 a 2014 postaviť dva nájomné bytové domy (na snímke) 19.mája 2017. Foto: TASR - Roman Hanc

Bratislava 30. mája (TASR) - Dnešné 11. kolo projektu Zelená domácnostiam určené na kúpu malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) - zariadení na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch má alokáciu 1,1 milióna eur. Informovala o tom Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

Termíny ďalších kôl s rovnakým zameraním a alokáciou sú podľa harmonogramu 27. júna 2017 a 8. augusta 2017. O príspevky na fotovoltické panely budú môcť domácnosti v týchto oblastiach najbližšie požiadať 11. júla 2017.

V 10. kole projektu podpory kúpy malých OZE vydala SIEA na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) 490 poukážok.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz podľa SIEA preplatených viac ako 6200 poukážok za takmer 14 miliónov eur. Ďalšie poukážky v hodnote 6 miliónov eur už majú domácnosti k dispozícii, alebo čakajú na preplatenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.