V Liptovskom Mikuláši budú mať novú obradnú sieň

Ilustračné foto Foto: TASR

Liptovský Mikuláš 31. mája (TASR) - Prvé zaľúbené páry uzavrú manželstvo v novej obradnej sieni na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši už v druhej polovici júna. Magistrát do jej komplexnej rekonštrukcie investoval približne 145.000 eur.

"Nová sobášna miestnosť bude oproti starým priestorom modernejšia, prispôsobená slávnostným udalostiam tak, ako si to tieto obrady zaslúžia. Budú v nej predsa vznikať spomienky, ktoré si ľudia pamätajú celý život. Miestnosť bude väčšia a bude mať nový vstup z foyer," uviedla hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková s tým, že stavbu realizujú podľa víťazného architektonického návrhu Sylvie Kleinovej.

Pokračovala, že pôvodne sa obradná sieň nachádzala na treťom poschodí mestského úradu a pri obrade v nej mohlo sedieť 20 hostí. Nový priestor na prízemí je dostupnejší a nadobúda črty reprezentatívnej siene s kapacitou 68 miest. Sobáše aj uvítania detí do života sa zatiaľ vykonávajú v pôvodnej obradnej sieni na treťom poschodí.

"Staré priestory na prízemí prerábame na zázemie pre sobášiacich, miestnosť pre matrikárku s prípravou mladomanželov pred obradom a samotnú sobášnu miestnosť. Hlavnou časťou stavebných prác sú interiérové úpravy priestoru, drevené obklady, sadrokartónové podhľady, osvetlenie a vybavenie," ozrejmil Miloš Berník z oddelenia výstavby. Popri stavebných prácach sa do sobášnej miestnosti buduje aj vzduchotechnika.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.