India je bohatšia, no jej obyvatelia žijú nezdravšie

Ilustračné foto Foto: TASR - Martin Baumann

Naí Dillí 1. júna (TASR) - Zhruba dve desaťročia trvajúci hospodársky rast v Indii sa výrazne podpísal na životoch tamojších obyvateľov. Indovia v súčasnosti jedia viac a preferujú skôr nezdravú stravu než tradičné potraviny, akými sú pre nich šošovica či zelenina. Radšej tiež cestujú autami či prostriedkami hromadnej dopravy ako na bicykli alebo pešo, uviedla dnes agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie zdravotnícke zdroje.

V dôsledku toho je čoraz viac Indov obéznych alebo má cukrovku. Touto chorobou v Indii v súčasnosti trpí okolo 70 miliónov ľudí, pričom v nachádzajúcich ôsmich rokoch by ich podľa zdravotníkov mohlo byť až 120 miliónov, teda takmer desatina indickej populácie.

Nárast v počte cukrovkárov v Indii zaznamenali zdravotníci aj medzi deťmi a mladistvými. Tento fakt je obzvlášť znepokojujúci, keďže ide o chorobu, ktorá vyžaduje celoživotnú diétu, cvičenie a náležitú lekársku starostlivosť, upozornila AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.