Z okolia Chrámovej hory odstránili všetky bezpečnostné zariadenia

Pohľad na mostík pre chodcov vedúci k Chrámovej hore v Jeruzaleme. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 27. júla (TASR) - Izraelské úrady odstránili v metropole Jeruzalem kovový mostík vedúci k jednej zo vstupných brán na Chrámovej hore, ako aj zábrany, ktoré tam nedávno nainštalovali. Informovala o tom agentúra AP.

Izrael tak reagoval na protesty Palestínčanov proti bezpečnostným opatreniam, ktoré úrady zaviedli po zabití dvoch príslušníkov izraelských bezpečnostných zložiek pri útoku zo 14. júla.

Palestínčania tento krok odmietajú a vnímajú ho ako ďalšie ohrozenie status quo na Chrámovej hore, pre ktorú moslimovia používajú názov Vznešená svätyňa. Na protest proti prísnym bezpečnostným opatreniam sa moslimskí veriaci až do dnešného dňa modlili v okolí Chrámovej hory.

Podľa izraelských médií boli z okolia Chrámovej hory odstránené všetky bezpečnostné prostriedky. Zatiaľ však nie je jasné, či sa to týka aj monitorovacích kamier, ktorých demontáž bola jednou z podmienok návratu moslimských veriacich na Chrámovú horu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.