HAVÁRIA VLAKU V BARCELONE: Ministerstvo nemá informáciu o cestujúcich

Na snímke pracovník telefonuje pred poškodený vlakom na železničnej stanici v Barcelone 28. júla 2017. Foto: TASR/AP

Bratislava 28. júla (TASR) – Zastupiteľský úrad SR v Madride sa po nehode vlaku skontaktoval s políciou v Barcelone a následne s vlakovou spoločnosťou Renfe. "Momentálne však nedisponujeme informáciou ohľadom národnosti cestujúcich," uviedol pre TASR riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Igor Skoček.

Najmenej 40 ľudí utrpelo zranenia pri železničnom nešťastí v španielskom meste Barcelona. Stav najmenej jedného zraneného je vážny, 18 osôb okamžite previezli do okolitých nemocníc a zdravotníckych centier.

Prímestský vlak štátnej spoločnosti Renfe prichádzajúci z obce San Vicente de Calders okolo 07.15 h zo zatiaľ neznámych príčin pri príchode na stanicu Estació de Franca nespomalil a narazil do koľajnicového zarážadla. Predná časť vlaku bola po náraze úplne zničená. Mnohých zranených ošetrovali priamo na nástupišti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.