MS: Číňan Sun Jang sa odhlásil z pretekov na 1500 m

Budapešť 29. júla (TASR) - Čínsky reprezentant Sun Jang sa odhlásil zo sobotňajších pretekov na 1500 m voľným spôsobom na MS v plaveckých športoch v Budapešti a nezabojuje tak o svoju tretiu medailu zo šampionátu.

Sun v Budapešti vyhral preteky v.sp. na 200 i 400 m, no na "osemstovke" obsadil až piate miesto a cítil sa po nich unavený. "Sun intenzívne zápolil v posledných dňoch vo viacerých pretekoch. S ohľadom na jeho zdravie a prípravu na olympiádu v Tokiu sa rozhodol neštartovať na 1500 m trati," agentúra dpa informovala o oznámení čínskeho tímu.

Sun sa odhlásil len niekoľko hodín pred štartom disciplíny. Rozplavby boli na programe v sobotu dopoludnia, finále v nedeľu podvečer.

Sun, ktorý si v roku 2014 odpykal trojmesačný trest za doping, narobil organizátorom problémy aj pred dvomi rokmi v Kazani. Tam sa mal predstaviť vo finále rovnako na 1500 m v.sp., no odhlásil sa len niekoľko minút pred jeho štartom.

Dvadsaťpäťročný Číňan má na konte dokopy deväť zlatých, dve strieborné a tri bronzové cenné kovy z MS. Na olympiádach získal tri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Všetky v pretekoch voľným spôsobom.