V Deň otvorených dverí v NRSR budú vystavené nové umelecké diela

Pohľad na budovu Národnej rady SR v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Funtál

Bratislava 29. júla (TASR) – Národná rada (NR) SR otvorí svoje brány pre verejnosť 1. septembra pri príležitosti osláv 25. výročia Ústavy SR. V parlamente si verejnosť bude môcť pozrieť aj nové umelecké diela, ktoré pripomínajú myšlienkový odkaz Ľudovíta Štúra. TASR informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Okrem parlamentnej budovy si verejnosť bude môcť prezrieť aj priestory Bratislavského hradu, ktoré nie sú bežne prístupné. Pripravený je program pre deti, na podujatí predstavia svoju činnosť aj silové zložky štátu.

"Chcem, aby mali poslanci, zahraničné delegácie, ale aj tisícky návštevníkov Národnej rady na očiach tohto neúnavného bojovníka za povznesenie slovenského národa a aby sme si aj takto neustále pripomínali veľkolepé dielo Ľudovíta Štúra. Máme mu za čo ďakovať. Tento človek má bezpochyby výnimočné miesto v našich národných dejinách," povedal predseda NR SR Andrej Danko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.