Bojničania chcú v petícii urýchlenú rekonštrukciu Hornoulickej ulice

Ilustračné foto Foto: TASR

Bojnice 31. júla (TASR) - Časť obyvateľov Bojníc žiada samosprávu mesta o urýchlenú rekonštrukciu komunikácie na Hornoulickej ulici. Spísali preto i petíciu.

"Miestna komunikácia je v súčasnom stave životu nebezpečná a spôsobuje na majetku obyvateľom ulice a občanom prechádzajúcim po ulici škodu," uviedli v petícii jej signatári. Svoju požiadavku odôvodnili i tým, že na komunikácii, ktorá je ešte z pôvodných stavebných betónových panelov, neustále dochádza k jej poškodzovaniu, teda vzniku jám a drobeniu materiálu o hĺbke až 15 centimetrov. "Správca komunikácie sa túto situáciu snaží riešiť nedostatočnou opravou nekvalitným asfaltom," tvrdia.

Obyvatelia ďalej pripomenuli, že rekonštrukciu cesty mali vykonať ešte v 80. rokoch minulého storočia, čo sa však nestalo. O realizáciu investície mali tiež žiadať každoročne mestských poslancov, z dôvodu nedostatku financií však k nej nedošlo. Pod požiadavku o urýchlenú rekonštrukciu Hornoulickej ulice sa podpísalo 58 Bojničanov.

Vedúca oddelenia regionálneho rozvoja a životného prostredia Beata Tihanyiová podľa svojich slov za posledných 15 rokov neeviduje petíciu alebo žiadosť predloženú takýmto spôsobom zo strany obyvateľov Hornoulickej ulice, s rekonštrukciou sa podľa nej uvažovalo štyri až päť rokov dozadu v súvislosti s plánmi plynárov. "Bol pozvaný aj projektant, ktorý urobil aj zameranie sietí, ale ďalej sa nepokračovalo, pretože obyvateľ ulice dal návrh, že bude niečo rekonštruovať, vzápätí od toho upustil, takže táto ulica zostala v podstate nedoriešená," skonštatovala.

Petíciou obyvateľov sa zaoberalo i bojnické mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom rokovaní, ktoré sa konalo v uplynulom týždni. Po rozprave, v ktorej dvojica nezávislých poslancov Michal Lekýr a Jozef Barborka apelovala na koncepčné riešenie stavu miestnych komunikácií v meste, ju vzalo na vedomie. "Ďalší postup bude stanovený na zasadnutí stavebnej komisie," avizoval prednosta Mestského úradu v Bojniciach Daniel Palacka.

Samospráva kúpeľného mesta už vybrala dodávateľa rekonštrukcie štyroch ďalších ulíc, aktuálne čaká na podpis zmluvy o dielo. Investíciu vo výške viac ako 500.000 eur bude hradiť z rezervného fondu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.