Trump nadiktoval zavádzajúce vyhlásenie o synovom stretnutí

Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 1. augusta (TASR/AP) - Americký prezident Donald Trump nadiktoval vyhlásenie, v ktorom jeho syn Donald Trump ml. opisoval svoje stretnutie s ruskou právničkou. Neskôr sa ukázalo, že vyhlásenie bolo zavádzajúce, uvádza americký denník Washington Post.

Prezident "osobne nadiktoval" vyhlásenie z 8. júla, v ktorom sa píše, že Trump ml. a právnička "diskutovali hlavne o programe adopcií ruských detí", keď sa stretli v júni 2016, konštatuje Washington Post odvolávajúci sa na ľudí oboznámených s diskusiami o tomto vyhlásení.

Vyhlásenie, poskytnuté denníku New York Times, bolo napísané v čase, keď sa Trump vracal v lietadle zo summitu G20 v Nemecku, dodáva Washington Post.

Agentúra DPA pripomína, že Trump ml. neskôr zverejnil e-maily svedčiace o tom, že schôdzka s ruskou právničkou sa konala s cieľom získať kompromitujúce informácie o prezidentskej kandidátke Hillary Clintonovej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.