Rezort zahraničia potvrdil úmrtie nezvestnej Slovenky, utopila sa

Ilustračná snímka. Foto: Zdeněk Urban

Bratislava 1. augusta (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR potvrdilo úmrtie 24-ročnej Slovenky, ktorá bola od nedele (30.7.) nezvestná v Atlantickom oceáne pri brehoch dovolenkového strediska Point Pleasant Beach v štáte New Jersey.

"Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, oceán vyplavil na breh telo, ktoré bolo stotožnené s nezvestnou osobou, po ktorej Pobrežná stráž predtým vyhlásila pátranie." Pre TASR to uviedol hovorca rezortu diplomacie Peter Susko.

Podľa regionálneho internetového servera Lavallette-Seaside Shorebeat Slovenka si išla v nedeľu skoro ráno približne o 2.30 h zaplávať spolu s 23-ročným Slovákom. Podľa miestnej polície ich premohli "ťažké príbojové podmienky" sprevádzané silnými vetrami vanúcimi od severovýchodu. Slovák sa dostal na breh, Slovenke sa to nepodarilo. Pobrežná stráž spustila pátranie pomocou záchranárskych lodí a helikoptér.

Záchranári oznámili, že prerušili pátranie v nedeľu po 22.30 h miestneho času. "Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine v tomto nanajvýš ťažkom čase," uviedol kapitán Scott Anderson. "Prerušenie pátrania je vždy ťažké rozhodnutie a neprijímame ho ľahko."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.