V bojnickej zoo sa po prvý raz narodila kengura červená

Ilustračná snímka. Foto:

Bojnice 1. augusta (TASR)- V Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach sa po prvý raz narodila kengura červená. Informovala o tom hovorkyňa zoo Simona Kubičková.

Kengura červená je najväčšou v rámci svojho druhu, obýva vo veľkých skupinách najmä suché trávnaté oblasti vo veľkej časti Austrálie, v európskych zoologických záhradách je približne 400 jedincov. "V našej zoo sme začali chovať kengury červené v roku 2011, kedy bol získaný mladý pár z bratislavskej zoo. Ich prvé párenie sme zaznamenali až v roku 2016, ani to však neprinieslo mláďatá. Preto sme sa rozhodli získať viac samíc, čo sa dlhodobo ukazovalo ako dosť nemožné," vysvetlil zoológ Michal Sloviak.

Novú samicu Národnej zoologickej záhrade napokon darovali kolegovia z nemeckej zoo Kronberg, do Bojníc prišla na konci minulého leta. "Bohužiaľ, tento rok v marci sme prišli o samca, ktorý následkom akútneho zápalu pľúc uhynul. Mladá samica z Kronbergu však na naše prekvapenie začala vykazovať známky gravidity, čomu nasvedčovalo aj jej správanie. Mláďa sa pravdepodobne narodilo v posledný marcový týždeň a jeho prítomnosť dlho prezrádzali iba pohyby vo vaku samice. Koncom mája začalo opatrne vykukovať," priblížil Sloviak. V poslednom čase sa podľa neho malá kengura ukazuje častejšie, najmä v skorých ranných hodinách a večer, pričom chovatelia teraz spozorovali, ako opustilo vak matky a pohybovalo sa samé.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.