V Humennom evidujú po zavedení cyklohliadok zníženie počtu priestupkov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Humenné 1. augusta (TASR) - Mestská polícia (MsP) v Humennom začala v tomto lete využívať služobné bicykle, ktoré doplnili pešie a motorizované hliadky. Obslúžiť tak chce širšie územie s možnosťou rýchlejšieho presúvania sa aj do ťažko prístupných lokalít.

Zakúpenie dvoch bicyklov vyplynulo z potreby hliadkovania na miestach, kde je sťažený prístup a pohyb služobnými vozidlami, ako napr. na pešej zóne, v parkoch, okolí zámku či skanzenu, na nábreží rieky Laborec, medzi panelákmi na jednotlivých sídliskách, v okolí miestneho cintorína či v úzkych uličkách vnútroblokových priestranstiev. Mestskí policajti tak môžu svoju činnosť vykonávať efektívnejšie a rýchlejšie.

"Dva služobné bicykle s príslušenstvom odkrojili z rozpočtu MsP spolu 1400 eur," informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice. Policajné cyklohliadky dokážu podľa jej ďalších slov lepšie kontrolovať dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení mesta a verejného poriadku. "Okrem toho dokážu jednoduchšie riešiť nezodpovedných psičkárov, požívanie alkoholu na verejnosti a pod.," spomenula.

Bicykle sú vybavené okrem iného aj nočným osvetlením, samozrejmosťou je cyklistická prilba. "Cyklohliadky MsP budú bicykle využívať počas priaznivého počasia od jari do jesene, v popoludňajších a večerných hodinách, ale aj počas víkendov a sviatkov," doplnila Dochánová s tým, že od začiatku ich fungovania sa znížil počet priestupkov v blokovom konaní i priestupkov riešených dohovorom.

V radoch MsP momentálne evidujú 19 zamestnancov vrátane tých, ktorí nastúpili po nedávnych výberových konaniach do stálej služby. Ide o dvoch nových pracovníkov na obsluhe pultu centrálnej ochrany a dispečingu. Príslušníci MsP majú k dispozícii dva osobné automobily. "Momentálne neuvažujeme o tom, že by sme chceli využívať aj iné dopravné prostriedky, ako tie, ktoré máme v súčasnosti k dispozícii," uviedol pre TASR náčelník MsP v Humennom Marián Zub.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.