VIDEO: Vlhová trénovala super-G i zjazd,v pláne má 30 štartov,5 na ZOH

Na snímke slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová počas tlačovej konferencie pred začiatkom sezóny 16. októbra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 16. októbra (TASR) - Bratislava 16. októbra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová plánuje v nastávajúcej olympijskej sezóne až 30 štartov v pretekoch najvyššej kategórie. Vo Svetovom pohári sa chce predstaviť aj v super-G a na ZOH hodlá bojovať v piatich súťažiach, v tímovej i v štyroch individuálnych. V Pjongčangu má na programe postupne obrovský slalom, slalom, super-G, alpskú kombináciu a tímovú súťaž.

Na úvod SP sa ide klasicky v rakúskom Söldene obrovský slalom, ženy v sobotu 28. októbra. Vlhová v minulom ročníku obsadila ôsme miesto: "Teraz som v inej pozícii. Budem žrebovaná osem až pätnásť, poskočila som, bude sa očakávať potvrdenie alebo zlepšenie výsledku. Sú to prvé preteky, nikto nevie, ako na tom je. V obráku sa cítim dobre. Neviem sa dočkať prvého štartu, zostávajú dva týždne. Každý rok sa cítim silnejšia, vidno to aj na lyžiach, uvidíme pri prvých pretekoch."

Vlhová sa pokúsi etablovať v užšej špičke obrovského slalomu, do ktorej už dlhšie patrí v špeciálnom. Pre sezónu SP 2017/2018 pridala do kalendára aj super-G a jednu alpskú kombináciu po zimných olympijských hrách. "Ciele sú vždy najvyššie. Budem sa snažiť zlepšiť pozície, potvrdiť v slalome príslušnosť k najlepšej päťke. Keď prídu pódiové umiestnenia, budeme radi. V kombinácii neviem, bude dôležité zajazdiť dobre super-G. V októbri, novembri a decembri sa vyjazdím, vrchol v podobe ZOH bude vo februári. Vynasnažím sa podať tam čo najlepší výkon. Momentálne sa však sústredím na SP, keď sa skončia posledné preteky pred ZOH, prepnem sa na olympiádu. Tá je ešte ďaleko, dovtedy sa môže stať čokoľvek," pokračovala slovenská lyžiarka.

V Kórejskej republike sa chce predstaviť vo všetkých súťažiach okrem zjazdu. Ten však zaradila do tréningu práve pre štarty v kombinácii. Viac disciplín v repertoári si vyžiadala Vlhovej ambícia do budúcnosti, ktorou je útok na zisk veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári: "To je náš cieľ, na to potrebujem aj tretiu disciplínu, preto sme ju pridali. V budúcnosti možno pridáme ďalšiu a takto postupne až na celkové hodnotenie. Mám výsledky, ľudia to vedia oceniť."

Vlhová sa pod trénerským vedením Taliana Livia Magoniho pripravovala aj vo Švajčiarsku, ktoré poskytlo priestor na zaradenie rýchlostných disciplín. "V Zermatte sme trénovali s mužmi na najlepšej zjazdovke. Pre ženu to je najlepší možný tréning. Príprava bola iná než minulá, trénovala som o niečo viac, keďže sa blížia ZOH. Bola ťažká, myslím si, že som nachystaná dobre. Slalom a obrovský slalom som trénovala narovnako, pridali sa super-G a zjazd. V Zermatte boli na tieto disciplíny skvelé podmienky, snažili sme sa to využiť. Letná príprava je náročná. Takmer každý deň som mala tréning, niektoré sú také, že ich treba iba prežiť. Tréneri mi dali zabrať opäť o niečo viac ako minulý rok. Zistili, že moje telo je dosť silné, do olympijskej sezóny sa žiadalo trošku pridať. Spravili sme všetko, už len dolaďujeme malé chybičky," dodala Vlhová.

Predbežný súťažný kalendár Petry Vlhovej 2017/18 (30 štartov):

SP

28. októbra: obrovský slalom (Sölden/Rak.)
11. novembra: slalom (Levi/Fín.)
25. novembra: obrovský slalom (Kilington/USA)
26. novembra: slalom (Kilington/USA)
9. decembra: super-G (St. Moritz/Švaj.)
10. decembra: super-G (St. Moritz/Švaj.)
19. decembra: obrovský slalom (Courchevel/Fr.)
20. decembra: paralelný slaom (Courchevel/Fr.)
28. decembra: obrovský slalom (Lienz/Rak.)
29. decembra: slalom (Lienz/Rak.)
1. januára: paralelný slalom (Oslo/Rak.)
3. januára: slalom (Záhreb/Chor.)
6. januára: obrovský slalom (Maribor/Slovin.)
7. januára: slalom (Maribor/Slovin.)
9. januára: slalom (Flachau/Rak.)
23. januára: obrovský slalom (Kronplatz/Tal.)
27. januára: obrovský slalom (Lenzerheide/Švaj.)
28. januára: slalom (Lenzerheide/Švaj.)
30. januára: paralelný slalom (Štokholm/Švéd.)

ZOH Pjongčang

12. februára: obrovský slalom
14. februára: slalom
17. februára: super-G
23. februára: alpská kombinácia
24. februára: tímová súťaž

SP

3. marca: super-G (Crans Montana/Švaj.)
4. marca: alpská kombinácia (Crans Montana/Švaj.)
9. marca: obrovský slalom (Ofterschwang/Nem.)
10. marca: slalom (Ofterschwang/Nem.)
17. marca: slalom (Aare/Švéd.)
18. marca: obrovský slalom (Aare/Švéd.)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.