Na maďarsko-rakúskej hranici otvoria čoskoro šesť nových priechodov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Budapešť/Viedeň 27. októbra (TASR) - Šesť nových maďarsko-rakúskych hraničných priechodov otvoria už v blízkej budúcnosti, informovali v týchto dňoch oficiálne zdroje v metropolách oboch krajín.

Príslušné vyjadrenie maďarského štátneho tajomníka Leventeho Magyara potvrdil - podľa verejnoprávneho viedenského rozhlasu ORF - aj rakúsky rezort zahraničných vecí. Tento zámer je podľa neho v príprave v rámci medziregionálnej spolupráce.

Nové hraničné priechody by mali, ako zdôraznil Magyar podľa tlačovej agentúry MTI, prispieť k posilneniu vzťahov v pohraničí. Z Budapešti však súčasne zaznela i kritika Rakúska za predĺženie pohraničných kontrol, ktoré sú síce deklarované ako dočasné, avšak pomaly sa menia v stále. Maďarská vláda to vníma ako "vážne nebezpečenstvo pre Schengen".

V rábsko-mošonsko-šopronskej župe by sa mali otvoriť priechody Zsira-Lutzmansburg, Várbalog-Halbturn, Fertörakos-St.Margarethen a Rajka-Deutsch Jahrndorf. Vo Vašskej župe potom Köszeg-Oberpullendorf a Szentpéterfa-Moschendorf.

Už skôr sa rozhodlo o prepojení oboch krajín na diaľničných úsekoch pri Körmende a Šoproni, ako aj o modernizácii železničnej trate Fertőszentmiklós-Neusiedl am See.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.