Spor o vianočné trhy na Champs-Élysées vyústil do blokády Paríža

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Paríž 6. novembra (TASR) - Dopravný chaos v Paríži a okolí spôsobili v pondelok trhovníci a stánkari nahnevaní rozhodnutím tamojšej radnice, ktorá zrušila vianočné trhy na známej parížskej triede Champs-Élysées.

Podľa spravodajského portálu France Info trhovníci v pondelok od rána svojimi nákladnými autami zámerne spomaľovali alebo blokovali dopravu na cestách v celej metropolitnej oblasti Paríža, pričom sa vytvorili kolóny áut v celkovej dĺžke 475 kilometrov.

Podarilo sa im dokonca zablokovať aj prejazd po obchvate Paríža, a to napriek tomu, že tam velenie polície vyslalo hliadky zásahovej polície (CRS), ktoré tomu mali zabrániť.

Parížska radnica v pondelok predpoludním vydala vyhlásenie, v ktorom jednoznačne odmietla žiadosť trhovníkov a konanie vianočných trhov na Champs-Élysées.

Radnica spresnila, že zrušenie trhov schválila Rada Paríža jednomyseľne ešte v júli, pričom ako dôvod uviedla "priemernosť kultúrnych podujatí i predávaných výrobkov" a príliš komerčné poňatie trhov. Radnica organizátorov protestu upozornila, že "žijeme v právnom štáte, kde vydieranie a nátlak nie sú prijateľnou metódou".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.