Rekonštrukcia Mestskej krytej plavárne v Žiline sa predĺži

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Žilina 13. novembra (TASR) – Rekonštrukcia Mestskej krytej plavárne v Žiline sa z dôvodu nepredvídateľného technického stavu konštrukcií predĺži do polovice decembra. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

"Technický stav konštrukcií sa nepodarilo odhaliť ani počas skúšok v procese prípravy, ani počas sanitárnych dní, ktoré boli jediným možným termínom bližšieho skúmania veľmi vyťaženej a využívanej plavárne. Pri úprave vrstvy bazéna sa ukázalo, že bola na viacerých miestach natoľko zničená, že sa celá rozpadávala. Tím odborníkov okamžite vyhodnocoval vzniknutú situáciu a zhodol sa na tom, že je nutné celú pôvodnú vrstvu odstrániť a vyhotoviť nanovo aj s novou hydroizoláciou," doplnil hovorca mesta Žilina.

Pripomenul, že už počas letnej sezóny sa začali práce na výmene technológie plavárne. "Po jej skončení sa začali už avizované rekonštrukčné práce interiéru plavárne. Dokončila sa obnova a rekonštrukcia sociálnych zariadení a spŕch v ženskej i mužskej časti. Intenzívne sa pracuje na predĺžení bazéna, aby plavecké dráhy mali požadovanú dĺžku a mohli sa tak oficiálne uznávať všetky namerané časy či prípadné rekordy. Ide o nepatrnú zmenu dĺžok, avšak oficiálnym požiadavkám plaveckej federácie nevyhovuje ani súčasný rozdiel dĺžok v niekoľkých desiatkach milimetrov," zdôraznil Čorba.

Doplnil, že návštevníkom plavárne, ktorí majú platné permanentky, sa doba platnosti predĺži o čas rekonštrukcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.