Michalovský hokej má nového partnera, mesto bude participovať

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Michalovce 13. novembra (TASR) - Hokej v Michalovciach má nového partnera, mesto bude naďalej participovať na jeho fungovaní. Stane sa jedným zo zakladajúcich členov nového občianskeho združenia (OZ), ktorého cieľom je zabezpečovať rozvoj ľadového hokeja a športovej činnosti v meste.

Hokej v Michalovciach fungoval pod hlavičkou OZ Hokejový klub (HK) Dukla Michalovce od roku 2000. Ako pre TASR uviedol primátor mesta Viliam Zahorčák, počas týchto rokov sa v ňom vystriedali rôzne subjekty. "Terajší nový partner nechce nikoho vylúčiť, preto prišiel s myšlienkou vytvorenia nového OZ," vysvetlil. Podľa jeho ďalších slov sa mení filozofia v tom, že namiesto mnohých neaktívnych členov, bude môcť vstúpiť do združenia ktokoľvek. "Ale už zakladatelia budú rozhodovať o tom, či môže alebo nemusí byť prínosom," dodal.

Michalovskí poslanci na svojom poslednom zasadnutí odsúhlasili, aby sa mesto stalo jedným zo zakladajúcich členov OZ HK Dukla Ingema Michalovce. Zastupiteľstvo zároveň delegovalo za členov orgánov občianskeho združenia Zdenka Vasiľa, Gabriela Doriča, Júliusa Oleára a Jána Eštoka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.