ODMIETOL PONUKU: Trumpovi oznámili, že možno bude opäť osobnosťou roka

Na archívnej snímke americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 25. novembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump odmietol ponuku časopisu TIME na rozhovor v súvislosti s každoročným vyhlásením osobnosti roka spojeným s pózovaním pre fotografa. Trumpovi sa totiž nepáčilo, keď mu redakcia telefonicky oznámila, že je iba "možným" kandidátom, uviedla agentúra DPA.

"Zavolali mi z časopisu Time, aby mi povedali, že MOŽNO ako v minulom roku budem vyhlásený za 'Muža (osobnosť) roka', ale musel by som súhlasiť s rozhovorom a fotografovaním. Povedal som, že možno nestačí a odmietol som. Aj tak ďakujem!" napísal prezident v piatok na Twitteri.


Časopis TIME takisto na Twitteri reagoval, že Trump sa mýli vo veci výberu osobnosti a redakcia sa k nej nevyjadruje pred jeho zverejnením, ktoré bude 6. decembra.


Trump sa v minulosti chválil, ako často sa vyskytuje na titulných stranách tohto renomovaného časopisu. Tento rok dokonca v niekoľkých svojich súkromných golfových kluboch vystavil falošné vydania časopisu TIME.

TIME vyhlasuje osobnosť roka od roku 1927. Na zozname sa ocitli aj kontroverzné mená ako nemecký nacistický vodca Adolf Hitler (1938) či sovietsky diktátor Josif Stalin (1939 a 1942).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.