POZOR NA RÝCHLOSŤ: V Trnavskom kraji kontrolujú na 70 miestach

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Trnava 25. novembra (TASR) – Na 70 miestach v rámci Trnavského kraja bude polícia v sobotu merať vodičom rýchlosť. Stanovištia na kontroly vybrala na základe podnetov občanov v rámci výzvy Poďte s nami merať. Merania budú od ranných až do popoludňajších hodín vo všetkých siedmich regiónoch kraja.

Najviac tipov na kontroly dali občania v okrese Dunajská Streda, kde bude polícia na 23 miestach. V zozname, ktorý poskytla TASR krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová, ide o vjazdy do mesta Dunajská Streda, viacero obcí ako Kvetoslavov, Hviezdoslavov a tiež úsekov ciest, kde prichádza často ku kolíziám či jazdám vysokou rýchlosťou. Druhým najpočetnejším okresom s kontrolami, a to aj opakovanými, bude Trnava, kde je naplánovaných 13 kontrol. Napríklad v Trnave v smere na Kamenný mlyn, na Hlbokej a Sladovníckej ulici, tiež v Ružindole, Dolnej Krupej i Boleráze-Klčovanoch.

V okrese Piešťany možno počas dňa stretnúť policajné kontroly na 10 miestach, v okrese Galanta na 11, v Skalici na piatich a v okresoch Senica a Hlohovec na štyroch, ktoré navrhli tamojší obyvatelia.

Na výzvu polície celkovo na Slovensku prišlo 450 podnetov na 500 miest. Polícia vyradila iba tie, kde kontrolu nebolo možné z hľadiska bezpečnosti pri zastavovaní realizovať.

Polícia v danej súvislosti pripomína, že i napriek tomu, že pôjde o dopravno-preventívnu akciu, previnilcov bude riešiť v zmysle zákona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.