Prešov odstránil problém s odtokom vody na Pavlovičovom námestí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Prešov 27. novembra (TASR) – Mláky na dvore, ktoré znižovali komfort bývania občanom na Pavlovičovom námestí v Prešove, sú minulosťou. Mesto do rekonštrukcie vnútrobloku investovalo okolo 46.000 eur. Problém odstránilo vybudovanie takmer 250 metrov novej kanalizácie. Informoval o tom tlačový referent prešovskej radnice Milan Grejták.

Medzi blokmi sa v čase dažďov prebytočná voda nedostávala do kanalizácie. Zlý sklon terénu tak spôsoboval zvýšené vlhnutie pivničných priestorov. Bytovky v meste stoja od 60. rokov minulého storočia.

"Dažďové vody stekajúce zo strechy bytového domu s popisnými číslami 42 – 45 aj z komunikácie a zo spevnených plôch vnútrobloku odvádza teraz systém dažďovej kanalizácie, ktorý je napojený na verejnú kanalizáciu. Ide o dve vetvy dažďových stôk, na ktorých sú osadené vstupné šachty, prípojky od dažďových strešných zvodov a vpustu i odvodňovací žľab. Celková dĺžka dažďového odtokového systému je 244,40 metrov. Zhotoviteľom prác bola spoločnosť MP Kanál," uviedol Grejták.

Súčasťou stavebných prác bol aj archeologický prieskum, ktorého výsledky sú aktuálne spracovávané dodávateľom, spoločnosťou Archeológia Zemplín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.