Na južných horských svahoch ojedinele hrozia spontánne lavíny a splazy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Liptovský Hrádok 27. januára (TASR) – V slovenských pohoriach aktuálne prevláda takzvaná jarná situácia, charakteristická striedaním kladných teplôt cez deň a záporných teplôt v noci, ktorá stabilizuje snehovú pokrývku. V sobotu bude aj o niečo chladnejšie ako v predchádzajúcich dňoch, preto je vo všetkých pohoriach mierne lavínové nebezpečenstvo.

„V popoludňajších hodinách predstavujú nebezpečenstvo južné svahy, kde sa môžu ojedinele vyskytnúť malé spontánne lavíny alebo splazy. Na severných stranách pohorí je ohrozenie koncentrované v strmých tienistých žľaboch," upozornil Pavel Krajčí zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

Ráno bolo na horách prevažne jasno okrem Fatier. „Vo výške 1000 metrov nad morom v sobotu očakávame okolo nula stupňov Celzia," informoval Krajčí s tým, že na toto ročné obdobie je v horských oblastiach relatívne teplo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.