Útok na neofašistického politika označujú páchatelia za príkladný

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rím 21. februára (TASR) - Neznáma skupina ľudí na ulici v sicílskom meste Palermo v utorok napadla, spútala a zbila tamojšieho predstaviteľa talianskej neofašistickej ultrapravicovej strany Forza Nuova. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.

Na Massima Ursina, regionálneho lídra strany Forza Nuova, zaútočili v centre Palerma na ulici Via Dante. Správy o jeho napadnutí zverejnili v stredu aj niektoré miestne denníky.

Ursina sme napadli "príkladným spôsobom. Keď kráčal mestom, bol obkľúčený, imobilizovaný, zviazaný páskou a ponechaný na ulici bez možnosti, aby utiekol," uviedli útočníci.

Tí poslali svoje vyjadrenie a video zachytávajúce útok miestnemu internetovému denníku Palermo Today. Svoje konanie zdôvodnili tým, že šlo o výstrahu pred plánovanou sobotňajšou návštevou lídra strany Forza Nuova Roberta Fioreho.

"Palermo je protifašistické v skutkoch i každodennej činnosti svojich obyvateľov. V Palerme niet priestoru pre fašizmus," vyhlásila anonymná skupina útočníkov.

Fiore odkazujúc na krajne ľavicových teroristov zo 70. a 80. rokov 20. storočia reagoval, že útok je znakom "návratu metód (Červených) brigád", a svoju cestu do Palerma potvrdil.

V Taliansku sa momentálne zoširoka hovorí o riziku návratu neofašistov. Celonárodnú debatu vyvolala streľba v uliciach mesta Macerata v strednom Taliansku, kde 3. februára pravicový radikál postrelil v uliciach niekoľkých afrických migrantov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.