Primátor Prievidze bude mať naďalej 100-percentný úväzok

Prievidza, ilustračná snímka. Foto: prievidza.sk

Prievidza 25. júna (TASR) - Primátor Prievidze bude v budúcom volebnom období vykonávať svoju funkciu naďalej na 100-percentný pracovný úväzok. Rozhodli o tom mestskí poslanci na pondelkovom rokovaní.

Plný úväzok primátorovi vo volebnom období 2018 až 2022 určili mestskí poslanci v nadväznosti na počet obyvateľov, rozsiahlu agendu a činnosť na úseku preneseného výkonu štátnej správy.

Rozsah výkonu funkcie primátora na celé volebné obdobie určuje mestské zastupiteľstvo (MsZ) najneskôr 90 dní pred voľbami. Keďže najbližšie rokovanie MsZ v Prievidzi bude koncom augusta, radnica predložila materiál v období, keď ešte predseda Národnej rady SR Andrej Danko nevyhlásil termín volieb do orgánov samosprávy obcí. Tie by sa však mali konať v novembri.

Počet členov MsZ v Prievidzi budú mestskí poslanci schvaľovať na svojom ďalšom rokovaní. V súčasnosti tam zastupuje záujmy obyvateľov 25 poslancov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.