SaS oficiálne podporuje v prezidentských voľbách R. Mistríka

Na archívnej snímke Robert Mistrík. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 26. júna (TASR) - Najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) oficiálne podporuje v prezidentských voľbách svojho niekdajšieho člena Roberta Mistríka. Jednohlasne o tom rozhodla Republiková rada SaS. Už skôr Mistríkovi vyjadrila podporu aj mimoparlamentná strana Spolu-občianska demokracia Miroslava Beblavého.

"Podporíme ho nielen verbálne, ale aj finančne. Chceme, aby bol prezidentom. Robert Mistrík bol naším členom, svedomím našej strany a v roku 2013 sa rozhodol SaS opustiť, aby sa venoval vede a svojej firme. Je to čestný, zásadový a rodinne založený človek. Neobracia kabát. Je to skutočne nezávislý človek, ktorý má svoj názor, vie ho povedať a zaujať pevné a zásadné postoje," povedal na tlačovej konferencii líder SaS Richard Sulík.

Beblavý verí, že ak Mistrík vo voľbách v roku 2019 uspeje, bude nezávislým prezidentom voči všetkých stranám. "Viem, že má povahu a charakternú silu a ak bude niekto robiť niečo nesprávne, bude konať bez ohľadu na to, či je to jeho priateľ či podporovateľ," odkázal.

Mistrík vyhlásil, že verí v postup do druhého kola volieb. Priznal, že sa o podpore svojej osoby rozprával aj so šéfom OĽaNO Igorom Matovičom, táto diskusia je zatiaľ otvorená. Podporu Obyčajných sa snaží získať aj Sulík.

Ak by vo voľbách neuspel, Mistrík s politickou kariérou skončí. "Určite sa nezapojím do straníckeho boja ani nebudem zakladať politické strany. Mojím cieľom je stať sa prezidentom," dodal.

Robert Mistrík, ktorý je bývalým členom SaS a spoluzakladateľom tejto strany, oznámil kandidatúru na sociálnej sieti s tým, že o post hlavy štátu sa chce uchádzať ako nestraník. "Po oznámení prezidenta Andreja Kisku som rozhodnutý uchádzať sa v roku 2019 o post prezidenta Slovenskej republiky ako nestranícky kandidát. V tejto dôležitej dobe cítim potrebu pokračovať v boji o charakter štátu a za európske hodnoty. Podrobnosti o kandidatúre oznámim v priebehu júna," uviedol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.