Situácia na lodi Mission Lifeline sa zhoršuje, ľudia sú vyčerpaní

Mimovládka Mission Lifeline obviňuje z marenia prijatia migrantov nemeckého ministra vnútra Horsta Seehofera. Ak situácia eskaluje, bude to Seehoferova zodpovednosť, vyhlásil spoluzakladateľ organizácie Alex Steier. Foto: TASR/AP

Rím/Valletta 27. júna (TASR) - Situácia na palube záchrannej lode Mission Lifeline, blokovanej v Stredozemnom mori s utečencami na palube, sa podľa nemeckých záchranárov stále zhoršuje, informovala v stredu agentúra DPA.

"S viac než 200 ľuďmi na palube je dnes šiesty deň pre (Mission) Lifeline na mori, počasie sa zhoršuje a zdravotný stav zachránených ľudí je čoraz krehkejší," uviedla nemecká mimovládna organizácia Mission Lifeline, ktorá loď spravuje.

Situácia môže podľa nej v najbližších hodinách v dôsledku vyčerpania a slabosti ľudí na palube "eskalovať". Množstvo osôb trpí ťažkou morskou chorobou a je odkázané na pomoc, uvádza sa v e-maile adresovanom maltským úradom.

Plavidlo zachránilo minulý týždeň vo štvrtok pri pobreží Líbye 230 migrantov a odvtedy nemôže nikde zakotviť, píše DPA. V súčasnosti sa nachádza v Stredozemnom mori pri pobreží Malty.

V utorok sa načrtlo riešenie, keď Malta oznámila, že umožní lodi zakotviť - avšak len v takom prípade, ak dostane záruky, že utečenci budú rozdelení medzi viacero štátov EÚ. Migrantov by mali prijať Taliansko, Francúzsko, Malta a Portugalsko, loď však doposiaľ nedostala signál, že môže zakotviť.

Mimovládka Mission Lifeline obviňuje z marenia prijatia migrantov nemeckého ministra vnútra Horsta Seehofera. Ak situácia eskaluje, bude to Seehoferova zodpovednosť, vyhlásil spoluzakladateľ organizácie Alex Steier.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.