RTVS odvysiela naživo zápasy Slovenska v Lige národov

Poľskí futbalisti sa tešia po strelení gólu počas zápasu Ligy národov Taliansko - Poľsko v talianskom meste Bologna 7. septembra 2018. Foto: TASR/AP

Bratislava 8. septembra (TASR) - Po postupe futbalistov slovenského majstra Spartaka Trnava do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2018/2019 pokračuje na obrazovkách RTVS Liga národov UEFA. V jej skupinovej fáze odvysiela RTVS naživo všetky zápasy Slovákov.

V úvodnom televíznom zápase sa diváci môžu tešiť na duel Slovenska proti Ukrajine, ktorý Jednotka odvysiela v nedeľu 9. septembra od 14.30. Zo štadióna vo Ľvove bude zápas komentovať Marcel Merčiak spolu s Dušanom Radolským. V bratislavskom štúdiu bude pripravená moderátorka Oľga Hamadejová spolu s reprezentačným rekordérom v počte gólov Róbertom Vittekom a bývalým brankárom národného tímu Jánom Muchom. Úvodný zápas slovenskej reprezentácie si budú môcť fanúšikovia pozrieť naživo aj na webe RTVS a sociálnej sieti oficiálnom profile FB Šport v RTVS.

"Toto je ďalší úspešný krok dostať slovenský futbal na naše obrazovky. Na trhu voľne dostupných TV máme exkluzívne Fortuna ligu, odvysielali sme rekordný počet zápasov slovenských mužstiev v predkolách európskych pohárov a vrcholom ľadovca je reprezentácia. Tú si divák kompletne pozrie výhradne na obrazovkách RTVS. Prioritou je  aj podpora nových médií, prostredníctvom ktorých komunikujeme s našim divákom. Oficiálny facebookový profil Šport v RTVS, ktorý zažíva masívny rozmach, je na to ideálnym priestorom, preto plánujeme zápasy A mužstva vysielať aj tam," citovala oficiálna tlačová správa RTVS šéfa športovej sekcie Mateja Hajka.

Súboje v úvodom ročníku Ligy národov budú rezonovať aj v éteri Rádia Slovensko, ktoré bude o výkonoch slovenskej reprezentácie informovať v pravidelnom hodinovom spravodajstve, vo všetkých Rádiožurnáloch a v športovom sumári dňa.

Program futbalovej reprezentácie Slovenska v LN 2018/2019:

nedeľa 9. septembra: Ukrajina - SR (15.00)

nedeľa 13. októbra: SR - ČR (15.00)

piatok 16. novembra: SR – Ukrajina (20.45)

pondelok 19. novembra: ČR - SR (20.45)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.