Cristiano Ronaldo čelí obvineniu zo znásilnenia

Cristiano Ronaldo, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Las Vegas 29. septembra (TASR) - Cristiano Ronaldo čelí vážnemu obvineniu. Tridsaťštyriročná Američanka Kathryn Mayorgaová tvrdí, že ju portugalský futbalista v júni 2009 v Las Vegas znásilnil. Informovali o tom magazín Spiegel i stanica ORF.

Aby Mayorgaová o celej záležitosti mlčala, vyplatil jej Ronaldo údajne sumu 375.000 dolárov. Teraz sa bude prípadom pravdepodobne zaoberať americký súd. Päťnásobný víťaz ankety o najlepšieho futbalistu sveta podľa FIFA odmieta, že ženu znásilnil, podľa jeho slov mala s ním sex dobrovoľne.

Mayorgaová pre Spiegel uviedla, že ju Ronaldo mal pred deviatimi rokmi znásilniť v hotelovej izbe. Po udalosti sa jej údajne spýtal, či má bolesti. "Pritom šiel na kolená a povedal: 'Z 90 percent som dobrý chlap, neviem, čo je s tým jedným percentom'," uviedla žena, ktorá mala vtedy 25 rokov.

Mayorgaová o deň neskôr podstúpila lekárske vyšetrenie a vec oznámila polícii, i keď bez mena útočníka. Právny zástupca ženy teraz na súde v Nevade napadol dohodu o mlčanlivosti, ktorú vtedy podpísala. Mayorgaová podľa vlastných slov po udalosti podstúpila terapiu a v prvom roku takisto pila veľa alkoholu. Jej život sa vraj zlepšil až po piatich rokoch, aj tak ale dodnes podľa posudku psychiatra trpí depresiou. Žena sa o celej udalosti rozhodla otvorene hovoriť aj preto, aby sa zistilo, či Ronaldo neznásilnil aj ďalšie ženy. Odvahu jej malo dodať i hnutie #MeToo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.