Útočníkom z Ravensburgu je afganský žiadateľ o azyl

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Berlín 29. septembra (TASR) - Útočníkom, ktorý v piatok v meste Ravensburg na juhozápade Nemecka dobodal troch ľudí, je 19-ročný afganský žiadateľ o azyl, informovala agentúra AP s odvolaním sa na úrady.

K útoku nožom došlo v centre Ravensburgu, ktorý leží asi 170 km juhozápadne od Mníchova. Úrady zatiaľ nemajú indície, že by išlo o teroristický čin.

Všetky tri obete previezli do nemocnice a jedna z nich bola v ohrození života, informovala polícia. Išlo o dvoch sýrskych žiadateľov o azyl vo veku 19 a 20 rokov a 52-ročného Nemca.

Podľa očitých svedkov útočník bodol prvého človeka po výmene názorov na zastávke autobusov. Druhou napadnutou osobou bol muž, ktorý mu chcel zabrániť v bodaní, a tretiu osobu zranil pri neďalekom kine.

Starosta Ravensburgu Daniel Rapp povedal, že bol v tom čase blízko miesta útoku. Útočník údajne ohrozoval aj jeho a Rapp mu prikázal, aby položil nôž. Muž ho podľa jeho slov poslúchol a zatkla ho polícia. Primátor nepozná ani útočníka, ani žiadnu z poškodených osôb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.