Objem úverov na bývanie ku koncu augusta dosiahol 26,4 miliardy eur

Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 1. októbra (TASR) - Objem úverov na bývanie na konci augusta tohto roka dosiahol 26,4 miliardy eur. Medziročne objem úverov vzrástol o 2,5 miliardy eur, medzimesačne sa zvýšil o 201,4 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia na konci ôsmeho mesiaca tohto roka dosiahli úroveň 2,37 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Slovenský regulátor od začiatku roka upravil vykazovanie údajov o poskytnutých úveroch. Dôvodom je legislatívna zmena hypotekárneho bankovníctva a následné zmeny vo výkazníctve od začiatku tohto roka. Po novom tak nie sú k dispozícii časové rady o podkategóriách úverov na bývanie.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, predstavoval 27,82 %. Za ňou nasledovala VÚB s 20,49 % podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,26 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,84 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.