Srbský prezident pricestoval do Moskvy, v utorok sa stretne s Putinom

Aleksandar Vučič, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Moskva 1. októbra (TASR) - Srbský prezident Aleksandar Vučič pricestoval v pondelok do Moskvy, kde sa v utorok stretne s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. S odvolaním sa na zdroje na srbskom veľvyslanectve v Moskve o tom informovala agentúra TASS.

Svoj zámer odcestovať do Moskvy a rokovať tam s Putinom oznámil Vučič v sobotu v reakcii na prítomnosť asi 60 príslušníkov kosovského policajného útvaru osobitého určenia na severe Kosova, kde zabezpečovali krátku návštevu kosovského prezidenta Hashima Thaciho na hrádzi jazera Gazivode.

Vučič kvôli tomu v sobotu uviedol armádu do stavu najvyššej bojovej pohotovosti. Minister vnútra Nebojša Stefanovič učinil to isté v prípade srbskej polície.

Vučič o spomínanom incidente informoval aj generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, dodala agentúra TASS. Najnovší vývoj vo vzťahoch medzi Srbskom a Kosovom.

Vučič v sobotu spresnil, že s Putinom budú "hovoriť o všetkých otázkach dôležitých pre Srbsko" a "o všetkom, čo sa deje."

"Budeme ho prosiť o podporu na všetkých medzinárodných fórach, budeme prosiť o jeho radu. O tom niet nijakých pochybností," vysvetlil Vučič.

Na otázku novinárov, či bude - podobne ako svojho času sýrsky prezident Bašár Asad - žiadať Rusko a vojenskú pomoc, Vučič odpovedal, že urobí všetko pre to, aby v regióne zachoval mier.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.