V Sielnici majú novú materskú školu, postavili ju na základoch starej

Centrom cirkevného, ale v poslednom čase aj svetského diania v Sielnici v okrese Zvolen, je tamojší Kostol Ducha Svätého. Na snímke Kostol Ducha Svätého v Sielnici 5. októbra 2018. Foto: TASR - Jozef Poliak

Sielnica 6. októbra (TASR) - V Sielnici v okrese Zvolen chodia od septembra najmenší do novej materskej školy. Postavená bola na základoch starej školy, ktorá v roku 1995 v dôsledku skratu v elektroinštalácii vyhorela.

Podľa starostky Anny Gavajdovej v ďalších rokoch ju odpredali súkromníkovi, ktorý tam zriadil pohostinstvo. Samospráva ale pred približne štyrmi rokmi objekt odkúpila a poslanci schválili zámer výstavby novej materskej školy.

Obec sa potom dva razy zapojila do výzvy na poskytnutie dotácie z ministerstva školstva na rozšírenie a udržanie kapacít materských škôl formou prístavby, výstavby a rekonštrukcie. Úspešná ale nebola. Preto sa samospráva rozhodla ísť vlastnou cestou a náklady na výstavbu škôlky pokryť z vlastných zdrojov a úveru. Celkové náklady dosiahli 658.195 eur.

Kapacita novej materskej školy je 47 detí a podľa starostky už teraz je naplnená.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.