V Lotyšsku sa konajú parlamentné voľby

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Riga 6. októbra (TASR) - V Lotyšsku sa v sobotu začali parlamentné voľby. Volebné miestnosti sa otvorili o 07.00 h miestneho času (06.00 h SELČ) a o novom zložení 100-členného parlamentu môžu lotyšskí voliči rozhodovať do 20.00 h miestneho času (21.00 h SELČ), informovala agentúra DPA.

O parlamentné mandáty sa uchádza 16 volebných koalícií, strán a hnutí. Podľa najnovších prieskumov má rovnako ako v roku 2014 najväčšie šance na víťazstvo sociálnodemokratická strana Centrum harmónie (SC). Tú podporujú prevažne príslušníci početnej ruskej menšiny, ktorá tvorí zhruba štvrtinu obyvateľov dvojmiliónového Lotyšska.

Centrum harmónie však napokon v roku 2014 vládu nezostavovalo, pretože celkovo najviac hlasov získala koalícia zložená zo strany Jednota, nacionalistov a zelených, ktorú podporilo približne 62 percent voličov. Podobná situácia nastala aj po voľbách v roku 2011.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.