SaS zozbiera podpisy na otvorenie schôdze o odvolávaní Danka

Na snímke predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 19. novembra (TASR) - Podpredsedníčka Národnej rady (NR) SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pondelok poobede odovzdá v podateľni parlamentu podpisy skupiny poslancov, ktorí iniciujú zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom programu, a to vysloviť nedôveru predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi (SNS). Informoval o tom hovorca strany SaS Róbert Buček.

"Sme presvedčení o tom, že plagiátor a podvodník Andrej Danko nemá čo robiť v pozícii druhého najvyššieho ústavného činiteľa Slovenskej republiky. Pán Danko by sa mal inšpirovať mnohými príkladmi zo zahraničia a prejaviť aspoň štipku elementárnej politickej kultúry," uviedol Buček.

Opozícia chce odvolávať predsedu parlamentu pre jeho rigoróznu prácu. Opoziční poslanci sa o to pokúšali už na začiatku novembra. Program schôdze vtedy neschválil dostatočný počet poslancov. Danko už avizoval, že SNS podporí otvorenie schôdze, a požiada o to aj svojich koaličných partnerov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.