Zvolen premenil šláger na exhibíciu, tlieskali aj fanúšikovia Košíc

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Košice/Zvolen 19. novembra (TASR) - Nečakane jednoznačne sa skončil šláger 23. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice a HKM Zvolen. Hostia potvrdili pozíciu lídra tabuľky jednoznačným triumfom 7:2. Košickí hráči výkonom nepotešili svojich divákov, tí naopak uznanlivo zatlieskali aj viacerým úspešným akciám súpera.

Hostia definitívne rozhodli o svojom víťazstve v 2. tretine. Na znižujúci gól Bropheyho (2:3) rýchlo zareagovali štvrtým gólom a onedlho vyťažili zo štvorminútovej presilovky dva ďalšie góly. Oba padli po lahodných kombináciách, najmä prvá so zakončujúcim Milanom Kytnárom vyznela priam exhibične. "Pramení to z hernej pohody. Od začiatku sezóny sa nám darí, sme hore v tabuľke a inak sa potom hrá. Sme skvelá partia, rozumieme si a prenáša sa to na ľad," poznamenal zvolenský kapitán Michal Chovan, ktorý rozbehol gólovú akciu.

Zvolenčania vrátili Košičanom prehru 2:5 z prvého zápasu v Steel aréne a potvrdili, že v súčasnosti majú najlepšiu tipsportligovú formu. "Išli sme do Košíc s tým, že do toho dáme všetko. Bol to zápas druhého s prvým, išli sme ho vyhrať. Premenili sme viacero šancí, skórovali sme aj v presilovkách, podržal nás aj "Rudy" Tomek, takže sme odchádzali spokojní," priznal Chovan. Ten v Košiciach napokon nepredĺžil 16-zápasovú šnúru s minimálne jedným bodom, no pri pohľade na konečný výsledok mu to neprekážalo. "Išlo hlavne o víťazstvo. Ideme za tímovým úspechom a nepozeráme sa na štatistiky jednotlivcov," poznamenal.""Vážime si naše postavenie v tabuľke. Naďalej však pracujeme na tom, čo treba zlepšiť. Pozeráme sa v prvom rade sami na seba. Sme spokojní, ale nie uspokojení," zdôraznil autor dvoch gólov Rastislav Špirko.

Odlišné pocity prežívali košickí hráči. Tí v pomerne krátkom čase doma druhýkrát výsledkovo vybuchli. Po facke od MAC Budapešť (4:8) síce zdolali Nitru i Žilinu, ale na rozbehnutých Zvolenčanov nestačili. "Nesmieme doma dostávať toľko gólov. Je to však hokej a nesmieme sa z toho zblázniť. Týmto jedným zápasom sa sezóna nekončí, naopak, rýchlo sa musíme otriasť. To, čo sa stalo, už nikto z nás nevráti, ale musíme sa pozerať dopredu," uviedol tréner Roman Šimíček. Košičania mali za sebou náročný týždeň, v ktorom odohrali štyri zápasy za šesť dní. Košický kormidelník sa nevyhováral na nahustený program, ani na absencie Pretnara, Hričinu či Kafku. "Aj hráči si uvedomujú čo sa stalo. Všetci sme chceli vidieť iný výkon. Niečo sme si v kabíne po zápase povedali. Sú to však interné veci, ktoré nebudeme vyťahovať von," dodal Šimíček.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.