Prezident by mal vziať Lajčákovo späťvzatie demisie na vedomie

Na snímke prezident SR Andrej Kiska (vpravo) a minister zahraničných vecí a európskych zaležitostí SR Miroslav Lajčák počas prijatia 4. decembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 7. decembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska by mal podľa informácií TASR zobrať na vedomie rozhodnutie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominat Smeru-SD) o späťvzatí demisie. Rozhodnutie má dať hlave štátu písomne. Šéf diplomacie sa má poobede vrátiť na Slovensko z Milána, kde preberal predsedníctvo SR v OBSE.

Lajčák v piatok oznámil, že sa rozhodol zostať vo funkcii a v najbližšom čase podnikne potrebné kroky. Presvedčili ho garancie premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a predsedu Smeru-SD Roberta Fica ohľadom zahraničnej politiky Slovenska.

"Garancie, že programové vyhlásenie vlády platí a že nebudú prijímané ani akceptované kroky, ktoré by spochybňovali základné piliere našej zahraničnej politiky, za výkon ktorej zodpovedám ako minister. Tieto garancie prijímam s plnou vážnosťou. Iba za týchto podmienok má pre mňa zmysel pokračovať," uviedol Lajčák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.