Hudobná skupina O.B.D. chystá koncert a verejnú nahrávku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 8. decembra (TASR) - Svoje tohoročné 25. narodeniny chce slovenská skupina O.B.D. spojiť s obdobím predvianočných párty a pre fanúšikov pripravuje koncert, na ktorom odznejú jej najväčšie hity z prvých dvoch albumov aj obľúbené pesničky členov legendárnej skupiny. "Koncert, ktorý bude zároveň verejnou nahrávkou, sa uskutoční 13. decembra v Klube Kulturák, bývalá Hlava XXII," uviedol pre TASR Oliver Ďurčo, perkusionista a vokalista kultovej kapely.

Okrem klasických skladieb, ako Komáre, Biely strom, Na kopci, Had či Zmoknutý vták odznejú aj skladby z albumu Stereo (2016), ktorý je dokumentom toho, že Orchester Bronislava Dobrotu nestratil dych ani po štvrťstoročí a po bezalbumovej dekáde. Fanúšikovia sa dočkajú aj živého stvárnenia druhého singla Ľalia.

"So spoločnosťou Club Streamer, ktorá bude nakrúcať video, spolupracujeme od 20. výročia O.B.D. - úspešného koncertu v bratislavskom MMC," hovorí spevák Roman "Galo" Galvánek: "Teraz sme sa rozhodli vydať živú nahrávku, v ktorej sa program bude opierať hlavne o prvé tri albumy, no zahráme aj piesne z aktuálneho albumu Stereo. Veľmi sa na to tešíme."

Na budúci rok sa skupina chystá prerušiť oddychový mód, spôsobený rôznymi hudobnými aj inými aktivitami členov skupiny a plánuje dvojčasťové veľké turné po Slovensku so skupinou Karpina. Prvá časť sa uskutoční na jar a druhá na jeseň. "Som veľmi rád, že môžeme predviesť súčasný stav skupiny, pretože je vo výbornej forme," pripúšťa Galo a ďalej avizuje: "Trinásť koncertov bude na Slovensku a jeden v Prahe. Bude to naozaj veľká zábava, tešíme sa na to."

Súčasná zostava skupiny je veľmi synergická, sú v nej muzikanti troch generácií a, citujúc jeden z hitov kapely, "funguje výborne, dobre". O.B.D. tvoria Roman "Galo" Galvánek (spev, hudba, texty), Bronislav Dobrota (gitara), Silvester Sališ (gitara), Oliver Ďurčo (spev, perkusie), Marian Jaslovský (saxofón, flauta, Akai EWI), Juraj Majer (basová gitara), Marek Žilinec (bicie).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.