Financie na podporu zamestnanosti mladých sa majú v roku 2018 zvýšiť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 11. decembra (TASR) – Prostriedky na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí v SR sa majú v roku 2018 zvýšiť o viac ako jeden milión eur. Ide o presun časti rozpočtových prostriedkov z roku 2020 do roku 2018. Vyplýva to z materiálu Zmena Operačného programu Ľudské zdroje na programové obdobie 2014 – 2020 (verzia 4.0) z dielne rezortu práce, ktorým by sa mal na stredajšom (12.12.) rokovaní zaoberať vládny kabinet.

"V súlade s rozpočtom EÚ prijatým na rok 2018 sa viazané rozpočtové prostriedky určené pre osobitné pridelené prostriedky na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí v SR zvýšia v roku 2018 o sumu vo výške 1.202.110 eur," konštatuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR v materiáli. Viazané rozpočtové prostriedky na rok 2020 by sa zároveň mali upraviť tak, aby sa zohľadnilo presunutie na rok 2018.

Predmetom zmeny je podľa rezortu práce Prioritná os 2 Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ) na programové obdobie 2014 – 2020. Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí sa zameriava na podporu mladých ľudí, ktorí nie sú zamestnaní, nepokračujú v procese vzdelávania ani odbornej prípravy, žijúcich v oprávnených regiónoch. Iniciatíva sa vykonáva ako súčasť cieľa Investovanie do rastu a zamestnanosti.

Po prerokovaní a schválení vládou predloží ministerstvo práce návrh zmeny OP ĽZ na posúdenie Európskej komisii (EK) prostredníctvom Systému riadenia fondov Európskeho spoločenstva. V prípade potreby bude OP ĽZ ďalej upravený v zmysle pripomienok a odporúčaní EK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.