Vláda: Prideľovanie príspevkov zriaďovateľom škôl sa skvalitní

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 19. decembra (TASR) – Prideľovanie normatívnych príspevkov zriaďovateľom škôl a štátnych školských zariadení určených na účely osobných nákladov i prevádzkových nákladov prejde skvalitnením. Vyplýva to z návrhu nariadenia vlády, ktorým sa ustanovujú podrobnosti rozpisu finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu pre školy a školské zariadenia. Vláda na svojom stredajšom rokovaní materiál schválila.

Upraviť by sa malo prideľovanie finančných prostriedkov zriaďovateľom škôl, v ktorých sa vzdelávanie považuje za sústavnú prípravu na povolanie, a to v súvislosti so zmenou počtu kategórií škôl a so zohľadňovaním rokov praxe pedagogických zamestnancov škôl pri prideľovaní normatívnych finančných prostriedkov na osobné náklady.

Rovnako to bude aj v prípade stredných odborných škôl, ktoré zabezpečovali praktickú prípravu žiakov v strediskách praktického vyučovania a v súvislosti s ukončením krátenia finančných prostriedkov na osobné náklady na praktickú prípravu žiakov z dôvodu účasti žiakov v duálnom vzdelávaní a v stredných športových školách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.