SLEDUJEME: V Bratislave sneží, vodiči hlásia nehody, mešká aj MHD

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 20. decembra (TASR) - V Bratislave aktuálne sneží. Vodiči hlásia na viacerých miestach dopravné nehody, tvorbu kolón či neupravené cesty. MHD v hlavnom meste mešká od päť do 20 minút.

Stella centrum informuje o nehodách za Zlatými pieskami v smere do centra mesta, na konci Gagarinovej a pri výjazde z Hraničnej v smere do centra. Zelená vlna RTVS hlási nehody v Bratislave na križovatke Kutlíkova a Romanova pri Technopole, na Vajanského nábreží či na križovatke Jantárová cesta a Lietavská. Vodiči hlásia na viacerých miestach neupravené a šmykľavé cesty.

Kolóny, v ktorých sa vodiči zdržia desať až 20 minút, sa podľa Stella centra tvoria na diaľnici D2 za Stupavou, na Račianskej v smere do mesta, na diaľnici D1 pred vjazdom do Bratislavy a pred Prístavným mostom.

Dopravný podnik Bratislava informuje, že z dôvodu zhoršených poveternostných podmienok aktuálne meškajú linky bratislavskej MHD od päť do 20 minút.

NA CESTÁCH OPATRNE: Na celom území Slovenska sa vyskytuje poľadovica

Na celom území Slovenska hrozí vo štvrtok 20. decembra poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pre všetky kraje.

V Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji sa treba mať vo štvrtok na pozore aj kvôli hmle.

Meteorológovia varujú pred poľadovicou, hmlou i smogom v Ružomberku

Meteorológovia upozorňujú pred poľadovicou, hmlou, tvorbou snehových jazykov a závejov i smogom v Ružomberku a okolí. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy.

Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí pre celé Slovensko. Tvorba poľadovice predstavuje podľa meteorológov potenciálne nebezpečenstvo v doprave, pri pohybe osôb či pre infraštruktúru.

Hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov sa môže vyskytovať najmä v okresoch stredného a východného Slovenska. SHMÚ preto vydal výstrahu prvého stupňa. Znížená dohľadnosť totiž predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu.

Snehové jazyky a záveje sa môžu podľa meteorológov tvoriť v okresoch Dunajská Streda, Galanta, Trnava, Šaľa, Nitra, Nové Zámky, Komárno, Levice či Zlaté Moravce. SHMÚ upozorňuje na smogovú situáciu v Ružomberku a okolí pre častice PM10.

CESTÁRI: Vodiči si musia dávať pozor na zľadovatený sneh a hmlu

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor miestami na zľadovatený sneh a hmlu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Zľadovatený sneh je podľa SSC na cestách II/578 Skalka - Kremnica, II/531 na hranici okresov Rimavská Sobota a Revúca, II/531 Tisovec, II/558 Stakčín - Ulič a na cestách nižších kategórií v okolí Levoče a Stakčína. Zľadovatený sneh je aj na horskom priechode Zbojská. Hmla s dohľadnosťou do 100 metrov je v lokalite Milhosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.