V Ružinove sa bude diskutovať o územnom pláne zóny Štrkovecké jazero

Štrkovecké jazero. Foto: TASR

Bratislava 7. januára (TASR) – V bratislavskom Ružinove sa bude tento týždeň diskutovať o územnom pláne zóny (ÚPZ) Štrkovecké jazero. Témou štvrtkového (10. 1.) verejného zhromaždenia je prerokovanie správy o hodnotení konceptu riešenia spomínanej územnoplánovacej dokumentácie. Informuje o tom mestská časť na svojej webovej stránke.

"Verejnosť môže svoje pripomienky doručiť do 19. januára Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie na Tomášikovej ulici," uvádza samospráva. Samotné verejné zhromaždenie je naplánované na štvrtok 10. januára od 16.30 h vo veľkej zasadačke ružinovského miestneho úradu na Mierovej ulici. Správa na preštudovanie je k dispozícii na webovej stránke http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/upn-z-strkovecke-jazero.

Mestská časť má v súčasnosti schválené dva ÚPZ: Trnávka, Krajná – Bočná a druhým je Trnávka – stred, kde samospráva obstaráva zmeny a doplnky. Okrem toho obstaráva 11 územných plánov zón. Vyhlásené má tiež dve stavebné uzávery, a to pre územie Bajkalská-roh a lokalitu Ostredky. Tretia stavebná uzávera zatiaľ vyhlásená nebola.

Práve vyhlasovanie stavebných uzáver sa za bývalého vedenia stretlo so značnou kritikou zo strany poslancov. Tí už v máji 2017 vyjadrili nespokojnosť a znepokojenie s pomalým procesom ich vyhlasovania. Schváleným uznesením vtedy zároveň reagovali na petíciu proti zahusťovaniu sídlisk na území mestskej časti, ktorá zároveň žiadala bezodkladné podania návrhov na začatie konaní o vydanie rozhodnutí o stavebných uzáverách. Podpísalo ju takmer 5000 nespokojných obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.