Do kín mieri oceňovaná roadmovie Všetko bude

Ilustračná snímka. Foto: TASR Štefan Puškáš

Bratislava 7. januára (TASR) - Do slovenských kín prichádza česko-slovensko-poľsko-slovinský film Všetko bude. "Na prvý troch projekciách ho bude sprevádzať jeho režisér Olmo Omerzu, ktorý sa zúčastní na troch špeciálnych projekciách," informovala TASR Eva Križková z distribučnej spoločnosti Filmtopia. Projekcie za účasti režiséra sa uskutočnia 8. januára o 17.30 v bratislavskom Kine Lumiére, 9. januára o 19.00 v Žiline na Stanici Žilina-Záriečie a 10. januára o 19.00 v Košiciach v Tabačke Kulturfabrik.

Všetko bude je tak trochu drsná tínedžerská komédia, ktorá môže osloviť rovnako náročného diváka, fanúšikov roadmovies či filmov o dospievaní. Hlavný hrdina, typický outsider, 14-ročný Mára a jeho kamarát, 12-ročný Heduš podniknú cestu za slobodou. Mára ukradne auto a svojimi kúskami ohromí aj mladú stopárku. Všetci sú na úteku, na dobrodružnej ceste, užívajú si nečakanú slobodu, akú už možno nikdy nezažijú. Až do okamihu, keď Máru chytí polícia. Vypočúvajú ho policajtka s policajtom a diváci spolu s nimi váhajú, čo je realita a čo chlapčenské výmysly. Niekedy je ťažké rozlíšiť medzi realitou a fantáziou.

"To, čo som chcel ukázať, bol akýsi záblesk, ktorý charakterizuje dané obdobie chlapčenstva, a zároveň zachytiť vo filme pocit, že ho čoskoro stratia. Preto sa to volá Všechno bude. Na konci je otázka, čo s nimi bude, keď sa vrátia domov, a povedzme, o dva alebo päť rokov, keď vyrastú," približuje tému filmu režisér Olmo Omerzu.

Film uviedol v medzinárodnej premiére MFF Karlove Vary. Následne bol uvedený v programe festivalu v Toronte, BFI v Londýne a na ďalších festivaloch a prehliadkach. "Podľa slov režiséra ide o festivalmi najžiadanejší titul z jeho doterajšej tvorby. Všetko bude získal Českého leva za najlepšiu réžiu a česká filmová akadémia sa ho následne rozhodla vyslať do boja o Oscara. Zatiaľ posledné ocenenie Theodoros Angelopoulos FIPRESCI Award získal film v decembri na festivale Panorama of European Cinema v Grécku," dodala Križková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.