V ruských dočasných strediskách je vyše 17-tisíc utečencov z Ukrajiny

Ľudia nesú svoje veci pri prekračovaní hraníc do Ruska na ukrajinsko-ruskej hranici v meste Izvaryne v Luhanskom regióne na východe Ukrajiny 26. júna 2014. Foto: TASR/AP

Moskva 30. júna (TASR) - Počet ukrajinských utečencov v ruských dočasných ubytovacích strediskách presiahol 17.000, informovalo dnes ruské ministerstvo pre mimoriadne záležitosti.

"K dnešnému dňu máme 245 dočasných ubytovacích stredísk. Celkovo tam je 17.010 ľudí vrátane 7239 detí," uviedol pre agentúru ITAR-TASS hovorca ministerstva Alexandr Drobyševskij. Doplnil, že ďalších 3500 ľudí umiestnili v siedmich mobilných dočasných ubytovacích strediskách.

Utečencov prepravujú z Krymu a Rostovskej oblasti do ďalších ruských regiónov, informoval hovorca. Lietadlo ministerstva prepravilo takmer 3000 ľudí do oblastí severného, stredného a južného Kaukazu.

Vyše 1700 ľudí previezli vozidlami. "V noci nadnes 117 ukrajinských utečencov pricestovalo z Rostovskej oblasti do Volgogradu," povedal Drobyševskij.

Ešte minulý týždeň prepravil vrtuľník rezortu do Volgogradskej oblasti 17 utečencov. Ďalší tam dorazili na vlastnú päsť. Miestne migračné úrady zaregistrovali 2047 ukrajinských občanov: najmenej 400 z nich požiadalo o udelenie prechodného pobytu, vyše 239 je umiestnených v dočasných ubytovacích strediskách. Ministerstvo zdravotníctva Volgogradskej oblasti organizuje pre utečencov bezplatnú zdravotnú starostlivosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.